متخصص زنان اصفهان

متخصص زنان اصفهان

آشنایی با متخصص زنان اصفهان

متخصص زنان پزشکانی هستند که در زمینه سلامت باروری زنان تخصص دارند. آنها از دوران نوجوانی تا یائسگی برای زنان مراقبت می کنند و برای تشخیص و درمان انواع بیماری های دستگاه تناسلی آموزش دیده اند. در این مطلب به معرفی دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان اصفهان و شرح خدمات قابل ارائه توسط ایشان میپردازیم.

پزشکی زنان در زمینه مسائل مربوط به زنان مانند ناباروری، حفظ سلامتی در دوران باردار، بارداری و زایمان، اختلالات دستگاه ادراری مثل بی‌اختیاری، سرطان دستگاه تناسلی، سرطان سینه، تومورهای مربوط به بارداری، سلامت پیشگیرانه، جراحی زنان، جراحی زیبایی زنان، سقط جنین، حاملگی خارج از رحم، تشخیص به موقع بیماری‌های جنسی، عفونت‌های مقاربتی، ناهنجاری‌های مادرزادی، بی اختیاری ادرار و مدفوع، پارگی رحم، فیبروئید رحم، کیست‌های دستگاه تناسلی می‌پردازد.

معرفی دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان اصفهان

  • متولد ۲ مرداد ماه سال ۱۳۳۶
  •  فرزند اول خانواده فرهیخته دانشمند
  •  ورودی سال ۱۳۵۴ دوره پزشکی عمومی دانشگاه اصفهان
  •  فارغ التحصیل سال ۱۳۶۰ مقطع پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
  •  در سال ۱۳۶۲ به عنوان رزیدنت زنان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ادامه تحصیل پرداختند.
  •  در اسفند ۱۳۶۵ به عنوان نفر دوم بورد تخصصی زنان و زایمان با رتبه دوم کشوری پذیرفته شدند.
  •  همسر ایشان آقای دكتر امير حسين زاده متخصص مغز و اعصاب و دارای دو فرزند می باشند.

وظایف متخصص زنان اصفهان

انجام معاینات روتین:

یکی از وظایف اولیه متخصص زنان، انجام معاینات روتین در اندام های تناسلی زنان است. این معاینات می تواند شامل تست پاپ اسمیر، معاینه لگن، معاینه پستان و سایر تست های تشخیصی برای بررسی ناهنجاری ها یا علائم بیماری باشد.

تشخیص و درمان اختلالات دستگاه تناسلی:

متخصص زنان برای تشخیص و درمان طیف گسترده ای از اختلالات دستگاه تناسلی، از جمله اختلالات قاعدگی، ناباروری، اندومتریوز، فیبروم رحم، کیست تخمدان و غیره آموزش دیده اند.

مشاوره پیشگیری از بارداری:

متخصص زنان در مورد روش های پیشگیری از بارداری مشاوره می دهند و به زنان کمک می کنند تا مناسب ترین روش را برای سبک زندگی و نیازهای سلامت باروری خود انتخاب کنند.

بارداری و مراقبت های دوران بارداری:

متخصص زنان و زایمان مراقبت های دوران بارداری را برای زنان باردار انجام می دهند، از جمله نظارت بر سلامت جنین، انجام سونوگرافی و توصیه در مورد تغذیه مناسب و ورزش. آنها همچنین در زایمان نوزادان کمک می کنند و مراقبت های پس از زایمان را ارائه می دهند.

متخصص زنان اصفهان | دکتر فرشته دانشمند

مدیریت یائسگی:

متخصص زنان در مدیریت علائم یائسگی از جمله گرگرفتگی، تغییرات خلقی و خشکی واژن به زنان کمک می کنند. آنها همچنین می توانند در صورت لزوم در مورد درمان جایگزینی هورمون توصیه کنند.

غربالگری سرطان:

متخصص زنان برای تشخیص علائم اولیه سرطان و ارائه درمان سریع، آزمایش های غربالگری سرطان از جمله ماموگرافی و پاپ اسمیر را انجام می دهند.

صفحه اینستاگرام دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان اصفهان

روش‌های جراحی:

متخصص زنان برای انجام روش‌های جراحی برای رسیدگی به اختلالات دستگاه تناسلی، از جمله هیسترکتومی، جراحی‌های لاپاراسکوپی و موارد دیگر آموزش دیده‌اند.

مشاوره:

متخصص زنان اغلب به زنانی که ممکن است با مسائل عاطفی یا روانی مرتبط با سلامت باروری خود مانند ناباروری یا اختلالات جنسی سر و کار دارند، مشاوره ارائه دهند.

نتیجه

متخصص زنان متخصصان پزشکی ضروری هستند که طیف وسیعی از خدمات را در طول زندگی باروری به زنان ارائه می دهند. آنها برای تشخیص و درمان اختلالات دستگاه تناسلی، ارائه مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان، و ارائه مشاوره در مورد طیف وسیعی از مسائل بهداشت باروری آموزش دیده اند. با ارائه این خدمات، متخصص زنان نقش مهمی در کمک به زنان برای حفظ سلامت باروری و رفاه کلی خود دارند.

دکتر فرشته دانشمند در کلینیک 24متخصص زنان اصفهان در دکتر آف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *