چرا باید در زمان پریود از مصرف الکل پرهیز کرد ؟

چرا باید در زمان پریود از مصرف الکل پرهیز کرد ؟

در دوران قاعدگی از مصرف الکل دوری کنید !

اما علائم قاعدگی به خودی خود دردناک هستند، چرا میخواهید با مصرف الکل آن ها را تشدید کنید؟! ‌
الکل باعث می شود که هرمون دوپامین در بدنتان آزاد شود. این هورمون وظیفه دارد که حس رضایت را به شما القا کند.اما این تنها ابتدای ماجراست.

در روزهای بعدی سیکل قاعدیتان، اتانول باعث ایجاد حس افسردگی در شما خواهد شد و اگر در این زمان، پریود نیز باشید باعث تشدید حس افسردگی خواهد شد.
در زمان قاعدگی، به درد بیشتر حساس می شوید.‌ مصرف الکل باعث میشود حساسیتتان به درد چندین برابر شود.

نوشیدنی‌های گازدار و کافئینه ممنوع

در دوره‌ی عادت ماهانه و قبل از آن تا می‌توانید مصرف نوشیدنی‌های گازدار و کافئینه را کاهش دهید چون این نوشیدنی‌ها روی وضعیت روحی و احساسی‌تان تأثیر منفی می‌گذارند و همچنین باعث کاهش منیزیم بدن می‌شوند.

توجه داشته باشید که کاهش مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین می‌تواند به کاهش حالت نفخ نیز کمک کند. کافئین می‌تواند اسید معده را بیشتر کرده و برای روده‌های حساس مناسب نیست.

اگر دنبال یک جایگزین مناسب برای قهوه می‌گردید می‌توانید روی چای هندی حساب کنید. همچنین باید بدانید که کافئین باعث انقباض رگ‌های خونی و دهیدراته شدن (کم آبی) بدن می‌شود برای همین هم می‌تواند سردرد ایجاد کند و حالت‌های عصبی این دوره را افزایش دهد.

غذاهای خیلی سرد، خام، تلخ یا تند و پر ادویه روی وضعیت روحی روانی بعضی از خانم‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و آن‌ها را آسیب پذیرتر می‌کند. برای همین توصیه می‌شود در این دوره از مصرف این قبیل غذاها خودداری کنید. 


بیشتر بخوانید : دلایل قاعدگی نامنظم 


الکل و دخانیات ممنوع

مصرف نوشیدنی‌های الکلی باعث دهیدراته شدن (بی‌آبی) بدن و در نتیجه احتباس آب می‌شود. علاوه بر این الکل ذخیره‌ی منیزیم را از بین می‌برد.

این ماده‌ی معدنی خواص ضد التهابی فوق‌العاده ای دارد و دردهای دوره‌ی عادت ماهانه را تسکین می‌دهد. همچنین باید بدانید که نوشیدنی‌های الکلی باعث تحریک احساسات نیز می‌شود.

مصرف دخانیات در هر دوره ای که باشد برای سلامتی به خصوص سلامتی ریه ها مضر است. به عقیده‌ی متخصصان مصرف دخانیات به خصوص در دوره‌ی عادت ماهانه به نفع سلامتی جسمی و روحی روانی خانم‌ها نیست.


بیشتر بدانید : عوارض مصرف الکل در بارداری