حفظ سلامت نوزاد در برابر ویروس کرونا

حفظ سلامت نوزاد در برابر ویروس کرونا

بعد از زایمان، چه کارهایی باید انجام بدهم تا نوزادم را دربرابر ویروس کرونا محافظت کنم؟

بهترین کاری که می‌توانید در برابر ویروس کرونا انجام دهید این است که همه چیز را ساده برگزار کنید؛ فقط با افراد نزدیک خانواده‌تان تماس داشته باشید و در حال حاضر بازدیدکننده دیگری نپذیرید. کاده معتقد است: «همچنین اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان (اگر فرزند دیگری دارید) با سایر کودکان در ارتباط نباشند. از افراد خانواده بخواهید که دستهای‌شان را بشویند و خوب مراقب خود باشند.»

زمان سختی است، ولی کاده توصیه می‌کند که سعی کنید با نگاه مثبت از این زمان به عنوان فرصتی برای محکم کردن روابط خانوادگی استفاده کنید. «گاهی اوقات تعداد زیادی به دیدن نوزاد می‌آیند و  دور مادر و پدرهای جوان خیلی شلوغ می‌شود.

از این زمان استفاده کنید و از سکوت و آرامشی که با خانواده (درجه یک) خود دارید لذت ببرید. این حس کاملاً خاصی است که بتوانید با نوزادتان در تنهایی ارتباط برقرار کنید، این انسان کوچک را کشف کنید و لذت ببرید.»

متخصص زنان اصفهان مقابله با ترس زایمان در شیوع بیماری کووید 19اگر محل زندگیم شلوغ می‌باشد، چه کار کنم؟

بسیاری از زنان در سراسر دنیا کنار افراد زیادی زندگی می‌کنند و بنابراین حفظ فاصله اجتماعی برایشان چالش برانگیزتر خواهد بود. کاده توصیه می‌کند که: «در چنین موقعیتی، من از تمام اطرافیان می‌خواهم که مراقب زنان باردار خود باشند.» کاده دیگران را ترغیب می کند تا فاصله خود را تا حد امکان با خانم‌های باردار حفظ کنند و این که درصورت امکان سرویس بهداشتی جداگانه‌ای به آنها اختصاص دهند.

و اهمیت شستشوی دستها را فراموش نکنید. در آخر کاده می‌گوید: «تاکید بر شستن دستها بی‌دلیل نیست. ویروس کرونا و صابون از هم بدشان می‌آید. یک کار ساده که اثرات خیلی خوبی دارد. واقعاً امیدوارم که در هر شرایطی، جامعه و کادر پزشکی سیستمی به‌کار بگیرند که زنان باردار، که آیندگان ما را به دنیا خواهند آورد، امن و ایمن باشند.»


مراقبت های پس از زایمان در زمان کرونا ویروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *