جلوگیری از بارداری با استفاده از پچ های پوستی

جلوگیری از بارداری با استفاده از پچ های پوستی

عملکرد برچسب پیشگیری از بارداری چگونه است؟

برچسب روزانه مقداری هورمون از طریق پوست وارد جریان خون می کند و بدین ترتیب از بارداری جلوگیری می شود. برچسب پیشگیری از بارداری از همان ترکیبی استفاده می کند که در قرص ترکیبی ضد بارداری نیز وجود دارد.  عملکرد آن هم کاملا شباهت دارد. 

همچنین مخاط دهانه رحم را نیز غلیظ تر کرده و موجب سخت تر شدن عبور اسپرم ها از دهانه رحم و همچنین نازک تر شدن رحم می گردد که این موضوع هم احتمال باروری تخمک را کاهش می دهد.

روش استفاده از برچسب پیشگیری از بارداری

اولین برچسب را بزنید و به مدت ۷ روز آن را نگهدارید. در روز هشتم برچسب قبلی را برداشته و یک برچسب جدید بزنید. به همین ترتیب به مدت ۳ هفته برچسب ها را تعویض کنید و پس از هر ۳ هفته، یک هفته را بدون استفاده از برچسب بگذرانید.

در هفته ای که برچسب نمیزنید ممکن است خونریزی داشته باشید که شبیه به پریود است اما این اتفاق ممکن است همیشه و برای همه نیافتد . پس از هفته چهارم که برچسب نداشتید، دوباره سیکل ۳ هفته برچسب، یک هفته استراحت را ادامه دهید. حتی اگر خونریزی دارید، پس از هفته چهارم، دوباره استفاده از برچسب را شروع کنید.

برچسب ضد بارداری را کجا نصب کنم؟

برچسب را باید مستقیما بر روی پوست بزنید. برچسب را در هر قسمتی از بدن که تمیز، خشک و خیلی پر مو نباشد می توانید بچسبانید. برچسب را نباید در این قسمت ها نصب کنید:

  • بر روی زخم و یا قسمتی از پوست که ملتهب شده است.
  • در قسمتی که ممکن است بر اثر پوشیدن لباس های تنگ، برچسب کنده بشود.
  • بر روی سینه ها

برای کاهش احتمال ایجاد التهاب پوستی، هر هفته محل نصب برچسب را تغییر دهید.

برچسب پچ چه زمانی عمل می کند؟

اگر از برچسب در روز های اول تا پنجم پریود استفاده کنید، بلافاصله در برابر بارداری محافظت خواهید شد اما اگر پس از روز پنج باشد باید به مدت ۷ روز از روش های پیشگیری از بارداری دیگر (کاندوم) نیز استفاده کنید.

درباره اینکه چه مدت پس از نصب برچسب نیاز به استفاده از روش های پیشگیری دیگر دارید می توانید با یک پزشک یا پرستار مشورت کنید.