جلوگیری از بارداری با استفاده از کاندوم

جلوگیری از بارداری با استفاده از کاندوم

جلوگیری از بارداری با استفاده از کاندوم

کاندوم یکی از انواع راههای پیشگیری از بارداری است که نه تنها از بارداری پیشگیری می نماید بلکه می تواند جلوی ابتلای فرد به بیماری های مقاربتی همچون ایدز، هپاتیت، زگیل تناسلی،سوزاک، تبخال تناسلی و … را بگیرد.

انواع کاندوم

کاندوم ها در دونوع اصلی کاندوم های زنانه و کاندوم های مردانه موجود هستند : 

  • کاندوم مردانه پوششی است که روی آلت مرد در حالت نعوظ کشیده می‌شود. ‌
  • کاندوم زنانه را طرف مؤنث رابطه داخل واژن خود قرار می‌دهد.

در صورت استفاده صحیح، پزشکان این کاندوم را یک وسیله مناسب و کاملاً مؤثر در پیش‌گیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های مقاربتی می‌شناسند و توصیه می‌کنند.

کاندوم زنانه بلندتر از کاندوم مردانه بوده و دارا دو حلقه می‌باشد. قیمت آن از کاندوم مردانه گرانتر و کاربرد آن نیز دشوارتر است. کارایی کاندوم‌های زنانه ۷۵ درصد است و برای زنانی مناسب است که نمی‌توانند شریک جنسی خود را متقاعد به پوشیدن کاندوم مردانه بکنند.

دلایل استفاده از کاندوم ‌ چیست ؟

♦ کاندوم تنها وسیله ای است که در صورت استفاده صحیح و همیشگی٬ قادر به پیشگیری از بیماری های آمیزشی و از همه مهمتر ایدز است.
♦  یکی از مطمئن ترین راه های پیشگیری از بارداری ناخواسته در صورت استفاده صحیح و همیشگی است. ‌
♦ کاندوم بر خلاف بعضی از راه های پیشگیری از بارداری دارای هیچگونه عوارض جانبی نمی باشد. ‌
♦ کاندوم ها درشکل ها، رنگ ها، طعم و بو، بافت ها و اندازه هایی متنوع ارایه می شوند که می توانند لذت در نزدیکی را افزایش دهند.‌
♦ کاندوم را می توان به راحتی از داروخانه ها، سوپر مارکت ها و مغازه ها تهیه کرد و مانند دیگر راه های پیشگیری نیازی به نسخه پزشک ندارد. ‌
♦ کاندوم مشکلات موجود در نزدیکی مانند زود انزالی را کاهش می دهند. ‌
♦ استفاده از آن بسیار ساده است. تنها با کمی تمرین در مورد نحوه استفاده صحیح از آن شما قادر خواهید بود از لذت ارتباط جنسی با اطمینان خاطر کامل بهره ببرید. ‌
♦ کاندوم را تنها در موقع نزدیکی باید استفاده کرد. بر خلاف دیگر راه های پیشگیری که شما بایستی زمان مصرف و نوع استفاده از آن ها را مد نظر داشته باشید .


بیشتر بدانید : آیا استفاده از کاندوم باعث بروز حساسیت می شود ؟