آیا استفاده از لیزر مونالیزا عوارض دارد؟

آیا استفاده از لیزر مونالیزا عوارض دارد؟

خیر، روش درمان با لیزر مونالیزا، روشی مطمئن است که عوارض بسیار کمی دارد. این روش درمانی از کم خطرترین روشها برای درمان بیماریهای زنان است. گاهی اوقات مشاهده می شود که بعد از لیزر مونالیزا، خانمها دچار قرمزی، تورم و التهاب به صورت خفیف می شوند. این موضوع کاملا طبیعی است و بعد از دو روز کاملا از بین می رود.

نتایج استفاده از لیزر مونالیزا چیست؟

 • ۱٫ شما می توانید نتایج استفاده از لیزر مونالیزا را به صورت آنی ببینید. حتی پس از پایان جلسه اول، تغییرات و بهبودی شما به وضوح حس می شود. البته باید بدانید که برای دیدن نتایج اصلی درمان با لیزر، باید بین ۱ تا ۳ ماه صبر کنید و به واژن اجازه دهید که فرآیند جوان سازی اش را طی کند.
 • ۲٫ لیزر واژینال، بافت واژن شما را هیدراته می کند. در نتیجه بافت پوششی آن جوان تر و انعطاف پذیرتر خواهد شد.
 • ۳٫ لیزر مونالیزا، سطح PH بدن شما را تنظیم می کند و احتمال ابتلا به عفونتهای واژینال را بسیار کاهش می دهد.
 • ۴٫ بعد از انجام لیزر مونالیزا، می توانید به خوبی احساس کنید که واژن شما روشن و جوان شده است.
 • ۵٫ با لیزر درمانی، مشکلاتی نظیر مشکلات اتروفی واژن و خشکی و سوزش واژن به صورت کامل درمان می شود.
 • ۶٫ کیفیت رابطه جنسی شما بعد از لیزر مونالیزا بهتر می شود و رابطه ای بدون درد و لذت بخش خواهید داشت.

آمادگیهای قبل از استفاده از لیزر مونالیزا را بدانید:

قبل از شروع درمان با لیزر مونالیزا، از شما می خواهیم که مطمئن شوید که آمادگی این کار را دارید. موارد زیر، جزء آمادگیهای قبل از استفاده از لیزر مونالیزا هستند:

 • اگر به بیماری خاصی یا عفونت واژینال دارید، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر می خواهید برای درمان مشکلات یائسگی مثل اتروفی و بی اختیاری ادراری لیزر مونالیزا را انجام دهید، مطمئن باشید که به سرطان دهانه رحم مبتلا نیستید. برای اطمینان از سلامتی دهانه رحم شما، نتایج تستهای پاپ اسمیر شما در ۳ سال گذشته بررسی می شود تا مورد مشکوکی وجود نداشته باشد.
 • با پزشک خود درباره تعداد جلسات موردنیاز صحبت کنید و سعی کنید که اطلاعات خود را بالا ببرید. اجازه ندهید هیچ سوال و ابهامی برای شما باقی بماند.
 • اگر در دوران پریود هستید، اجازه دهید پریود شما تمام شود و بعد برای انجام لیزر اقدام کنید. برای این کار، بهتر است حداقل سه روز از عادت ماهیانه شما گذشته باشد.

هزینه لیزر مونالیزا تاچ چقدر است؟

هزینه درمان با لیزر مونالیزا، به میزان و نوع مشکل شما بستگی دارد.مثلا برای روشن سازی واژن، با یک جلسه نیز نتایج رضایت بخشی حاصل می شود ولی معمولا برای درمان بیماری ها باید ۲ تا ۵ جلسه لیزر درمانی را انجام دهید. تعداد دقیق جلسات لیزر درمانی، توسط پزشک مشخص می شود. پزشک معالج، بعد از معاینات بالینی و بررسی میزان مشکل بیمار، تعداد جلسات را به او اعلام می کند. بین جلسات لیزر واژینال حدود ۴ تا ۸ هفته فاصله است تا بدن بتواند بازسازی شود و نتایج جلسه های قبلی، قابل مشاهده شود.


دکتر فرشته دانشمند

جراح و متخصص زنان،زایمان،نازایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *