آیا ورزش در زمان قاعدگی مفید است ؟

آیا ورزش در زمان قاعدگی مفید است ؟

ورزش کردن در زمان قاعدگی چه فوایدی دارد ؟

‌‌ورزش در قاعدگی ، ابتدا ممکن است کاری بیهوده و خلاف معمول به نظر برسد، اما ورزش به تسکین علائم قاعدگی شما بسیار کمک می‌کند. با این حال ورزش در این زمان تعدادی محدودیت دارد که حتما باید آن ها را رعایت کنید.

‌تعدادی از حرکات ورزشی و نرمش هایی وجود دارند که انجام دادن آن ها در دوران قاعدگی برایتان بسیار سودمند است و در عین حال از انجام دادن تعدادی از حرکات ورزشی در پریودی باید صرف نظر کنید.

‌بسیاری از بانوان فکر می کنند ورزش کردن آخرین چیزی است که باید در دوران قاعدگی انجام دهند و حتی به عنوان آخرین گزینه نیز به آن فکر نمی کنند. اما ورزش همان چیزی است که باید در زمانیکه پریود هستید، انجام دهید!

ورزش پریودی بسیاری از علائم دردناک قاعدگی را تسکین می دهد که در زیر به آن اشاره کرده ایم: ‌‌

  • نفخ
  • دردهای شکمی
  • تورم
  • افسردگی
  • نوسانات خلقی
  • تحریک پذیری
  • ویار
  • حالت تهوع

بسیاری از تغییرات فیزیکی و شیمیایی در قاعدگی اتفاق می‌افتد، که با ورزش کردن می توان بسیاری از آن ها را تسکین بخشید. هنگام ورزش، هورمون اندورفین (هورمون رضایت) در بدنتان ترشح می شود و باعث کاهش استرس، افسردگی، درد و درنهایت به تعادل رسیدن خلق و خوی شما می شود.


بیشتر بدانید : بروز کمر درد در دوران قاعدگی

"<yoastmark

آیا ورزش های بدنسازی ، دوچرخه سواری ایروبیک و یوگا در زمان پریود مجاز است؟

درباره بدنسازی و رابطه آن با دوران قاعدگی باید بگویم که این سوال را خیلی می‌شنوم وقتی پریود هستم می‌توانم تمرین بدنسازی انجام دهم یا نه؟ باید بگویم بله شما می‌توانید به باشگاه بروید و تمرین بدنسازی کنید اما چون سطح هورمون کورتیزول در دوران قاعدگی بالا است و همچنین بلافاصله بعد از تمرین با وزنه‌های سنگین نیز ترشح هورمون کورتیزول افزایش می‌یابد توصیه من به شما این است که وزنه‌های سنگین نزنید و از مقدار وزنه‌هایتان کم کنید. پس در نتیجه اگر شدت تمرین با وزنه خود را کاهش دهید تمرین هیچ مشکلی برای پریود شما به وجود نمی‌آورد.

انجام دوچرخه سواری هنگام پریود منعی ندارد و به دلیل شدت پایین و عدم تحمل وزن فعالیت خوبی است. همینطور ورزشهای زومبا و یا ایروبیک در زمان پریود مجاز است.

یوگا هم در زمان پریود هیچ مشکلی ندارد. همگی این ورزشها،‌ ورزش های مناسب در دوران قاعدگی محسوب می شوند و می توانند به شما کمک فراوانی کند . 


مطالعه کنید : مناسب‌ترین ورزش بارداری


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *