آیا تنبلی تخمدان بر بارداری تاثیر می گذارد ؟

آیا تنبلی تخمدان بر بارداری تاثیر می گذارد ؟

تنبلی تخمدان و بارداری

از نگرانی های مهم خانم هایی که مبتلا به تنبلی تخمدان هستند ، ترس از بارداری است . تنبلی تخمدان یا همان سندرم تخمدان پلی کیستیک جزو بیماری های شایع زنان است که می تواند در باردرای نیز تاثیر بگذارد . امروزه با وجود بیماری های بسیار ، درمان های نوینی نیز ارائه شده است .

با پیشرفت تکنولوژی برای درمان تنبلی تخمدانها و هموار شدن شرایط برای بارداری ، راه هایی معرفی گردید که می تواند مشکلات بسیاری از بانوان مبتلا را برطرف نماید .

تاثیر تنبلی تخمدان بر باردرای

تخمدان پلی کیستیک برگرفته از تعداد زیادی از کیست های کوچک است که در زیر سطح تخمدان قرار گرفته است . در این کیست ها مکان هایی برای رشد تخمک محسوب می شوند . حال در حالت اختلالات هورمونی این کیسه ها به خوبی رشد نمی کنند و نمی توانند در زمان معین آزاد شوند که به آن اصطلاحا سندرم تخمدان پلی کیستیک می گویند .

دلیل اصلی برای ایجاد مشکل در بارداری نیز همین مورد ذکر می شود یعنی نامنظم بودن تخمک گذاری و یا عدم تخمک گذاری می تواند بارداری با به تعویق اندازد .

بیشتر مطالعه کنید : تخمدانهای پلی کیستیک

چطور با تنبلی تخمدان می توان باردار شد؟

از موارد مهم و تاثیر گذار می تواند کاهش وزن باشد . با کم کردن وزن می توان شانس بارداری را افزایش داد چرا که عموم خانم های چاق و با وزن اضافه دچار سندرم تخمدانهای پلی کیستیک می شوند ، البته افرادی که مبتلا به تنبلی تخمدان مقاوم به انسولین باشند ، اضافه وزن ندارند و شاید لاغر هم باشند .

این افراد با مشورت و هماهنگی با متخصص زنان می توانند بارداری سالمی را تجربه کنند . گر چه این دست از خانم ها احتمال داشتن سقط جنین و یا افزایش وزن جنین را دارند . اما با کنترل کردن و مراقبت های دوران بارداری می توانند بروز این مشکلات را به حداقل برسانند .


قاعدگی‌ نامنظم و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *