در زمان شیوع کووید ۱۹ می توان چک آپ بارداری را انجام داد ؟

در زمان شیوع کووید ۱۹ می توان چک آپ بارداری را انجام داد ؟

چک آپ بارداری هنگام شیوع ویروس کووید ۱۹ 

بارداری زمانی خاص و پر از هیجان و انتظار است. ولی برای مادران باردار شیوع بیماری کووید ۱۹ ، باعث شده که ترس، اضطراب و عدم اطمینان بر این اوقات خوش سایه بیافکند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد چگونگی مراقبت زنان از خود و فرزند خود با فرانکا کاده ، رئیس کنفدراسیون بین‌المللی ماماها مصاحبه ای کرده ایم.

بیماری کووید ۱۹ یک بیماری ویروسی جدید است و تحقیقات درمورد آن همچنان ادامه دارد. 

آیا انجام چک‌آپ‌های معمول پیش از تولد ایمن است؟

بسیاری از مادران باردار از رفتن به دکتر جهت انجام معاینات معمول و چک‌آپ می‌ترسند، و با ماندن در خانه و رعایت فاصله‌گیری اجتماعی احتیاط می‌کنند.

فرانکا کاده معتقد است: «درحال حاضر شاهد سازگاری بسیار زیادی در سراسر دنیا هستید و می‌بینید که پزشکان و ماماها خیلی از قرار ملاقات‌های خود را ازطریق تلفن انجام می‌دهند تا معاینه واقعی و پایش رشد جنین کوتاه شود.

از خانم های باردار انتظار دارم که درک کنند که اگر پزشک متخصص یا ارائه دهندگان خدمات درمانی را کمتر به ‌صورت حضوری می‌بینند، به دلیل محفاظت از خودشان و کادر پزشکی از گرفتار شدن به این عفونت ویروسی است و این که درصورت ضرورت، حتماً به صورت حضوری پذیرفته خواهند شد.» متخصصین و کادر پزشکی نسبت به شرایط هر فرد، به عنوان مثال پرخطر یا کم خطر بودن بارداری، تصمیم‌گیری می‌کنند.

متخصص زنان اصفهان ویروس کرونا در زمان بارداری

کاده به مادران توصیه می‌کند که از پزشک و متخصصین مراکز سلامتی بپرسند چه گزینه‌هایی دارند. «شخصی که مراقب سلامتی شماست، از وضعیت شما و نیازهای شما کاملاً آگاه است و بنابراین ماما، پرستار یا پزشک زنان شما بهترین توصیه‌ها را به شما خواهند کرد.»

پس از این که نوزادتان به دنیا آمد نیز مهم است پشتیبانی و راهنمایی حرفه‌ای بگیرید، ازجمله درمورد واکسیناسیون. با مسئولین مراکز سلامتی درمورد ایمن‌ترین روش انجام پروسه‌های معمول برای خودتان و نوزادتان صحبت کنید.


در زمان کرونا ویروس چطور برای زایمان آماده شویم ؟