حمام کردن بعد از رابطه جنسی راهکار جلوگیری از بارداری !

حمام کردن بعد از رابطه جنسی راهکار جلوگیری از بارداری !

‌آیا دوش گرفتن پس از رابطه جنسی مانع از بارداری می‌شود؟!

‌‌بر خلاف عقیده بسیاری از مردم، حمام کردن پس از رابطه جنسی باعث جلوگیری از بارداری نمی شود! بهتر است برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته به این روش اکتفا نکنید!

اولا ممکن است نتوانید بلافاصله پس از اتمام رابطه، دوش بگیرید. دوما حتی اگر بازهم دوش گرفتید این روش تضمینی بر این نیست که بتواند همه اسپرم ها را از واژن شما بشوید.

چنانچه رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، بهتر است از روش های اورژانسی استفاده کنید و موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

 آیا در صورت شستشوی واژن بعد از نزدیکی امکان بارداری وجود دارد؟

بله، شما حتی با شستن واژن بعد از نزدیکی هم می توانید باردار شوید. شستن واژن یکی از بی اثرترین شیوه های پیشگیری از بارداری است.

اسپرم ها در مدت چند ثانیه به سمت سرویکس و رحم حرکت می کنند و شاید بتوانید با شستن سریع واژن جلوی وارد شدن اسپرمها به  رحم و بارور کردن تخمک را بگیرید اما حتی اگر بلافاصله بعد از نزدیکی واژن را بشویید، باز هم برای پیشگیری از بارداری دیر است.

 آیا امکان دارد با وجود تخلیه مثانه بعد از نزدیکی و حمام کردن باردار شوم؟

بله، حتی با وجود ادرار کردن بعد از نزدیکی یا حمام کردن و دوش گرفتن هم امکان بارداری وجود دارد. ادرار کردن، دوش گرفتن و حمام کردن باعث خروج اسپرم نمی شود.

این نظریه مبنی بر اینکه دوش گرفتن با نوشابه می تواند باعث کشته شدن اسپرم ها شود، صحت دارد اما انجام آن به هیچ وجه توصیه نمی شود چون می تواند به آهنگ باروری آسیب برساند.

لازم به ذکر است که استفاده از شیاف ها یا اسپری های عطری هم نتیجه بخش نیست و می تواند به همان نسبت مضر باشد.


متخصص زنان زایمان اصفهان