چگونه بفهمیم کیسه آب جنین پاره شده؟

چگونه بفهمیم کیسه آب جنین پاره شده؟

چگونه بفهمیم کیسه آب جنین پاره شده؟

علائم رایج پارگی زودرس کیسه آب جنین در ادامه ذکر شده است. هر چند در هر فردی علائم به شکلی متفاوت بروز می کند. علائم رایج شامل:

  • چکه کردن ترشحات آبکی از واژن
  • خیسی مداوم لباس زیر

اول اینکه کیسه آب براحتی پاره نمیشود، چون این کیسه از جنین مراقبت میکند. علت اصلی پاره شدن ناشناخته است اما وجود برخی باکتری ها باعث نازک شدن کیسه آب میشود ، ترشحات بد بو و سوزش و خارش میتواند عاملی برای پارگی کیسه آب باشه، اگر ترشحات فراوان با بوی بد و یا رنگ بدی دارید و یا دچارسوزش و خارش میشود حتما پیگیری کنید تا احتمال پارگی کیسه آب کمتر شود.

اما اگر پارگی بعد از ۳۸ هفته باشه میتواند نشانه زایمان باشد که اغلب بعد از شروع شدن دردهای زایمان پاره میشود و یا یکی دو‌روز مونده به تاریخی که اعلام شده است ، اما اگر قبل از ۳۸ هفته اتفاق بیافتد که ممکنه باعث زایمات زودرس شود ، اما این ترشحات ، ماده شفاف وگرم و روانی هست که مثل آب گرم از واژن بی اختیار خارج می شود و فرق ترشح با کیسه آب هم همین است . در واقع ترشح، لغزنده و غلیظ و گاهی کش دار است و در لباس زیر میماند در حالیکه در پارگی کیسه آب ( نه سوراخ بودن ) یهو شمااحساس میکنید که خیس شدید حالا یا توی خواب یا دسشویی یا هنگام راه رفتن.

متخصص زنان اصفهان | کیسه آب جنین

شک به پارگی یا نشتی کیسه آب

حالا اگر شک به پارگی یا نشتی کیسه آب دارید، یک پد (نوار بهداشتی ) بگذارید و یک ساعت صبر کنید.در این یک ساعت راه بروید و کارهای روزمره را انجام دهید، بعد پد رو چک کنید، اگر خیس بود و مایع به خودش جذب کرده ، به بیمارستان مراجعه کنید. اگر فقط ترشحات لزج روی نواربهداشتی دیدید، احتمال پارگی کیسه آب کم است.اگر پارگی کیسه آب اندک و در حد سوراخ شدن و نشتی باشد در این حالت مادر در زمان سرفه و خم و راست شدن احساس خروج خیلی کم مایع از واژن دارد. اما نگران نباشید. خروج این مقدار مایع خیلی تهدید کننده نیست، اما خب بهتره پیگیری کنید وجهت اطمینان تست آمنیوشور را در بیمارستان انجام دهید.به نزدیک ترین محل مراجعه کنید و در مسیر بصورت دراز کشیده با نیمه نشسته باشید .

جهت مشاهده پیج اینستاگرام خانم دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان و زایمان اصفهان کلیک کنید.


بیشتر بخوانید:

متخصص زنان اصفهان

تغذیه مناسب پیش از بارداری

خوابیدن در بارداری

دندان درد در بارداری

درمان پارگی رحم

عوارض بارداری در سن بالا

پارگی زودرس کیسه آب

دلیل پارگی زودرس کیسه آب جنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *