نکاتی برای افزایش چربی شیر مادر

نکاتی برای افزایش چربی شیر مادر

راهکارهای افزایش چربی شیر مادر

شیر مادر مواد مغذی بسیار زیادی دارد که برای رشد نوزاد شما به خصوص در چند ماه اول پس از تولد ضروری است. شیر مادر چربی مورد نیاز برای رشد و نمو نوزاد را تامین می کند. بنابراین، رعایت یک برنامه منظم تغذیه باعث تامین کلیه نیازهای غذایی نوزاد می شود. با این حال، میزان چربی شیر مادر در طول روز متفاوت است و این مساله می تواند باعث ایجاد نگرانی در برخی از مادران شود. اما، در واقع باید بدانید که تغییرات چربی شیر مادر کاملا طبیعی است و بر سلامت نوزاد شما تأثیری نخواهد گذاشت. در ادامه نوشته امروز سایت دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان اصفهان روش های افزایش چربی شیر مادر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اهمیت شیر مادر برای نوزاد

شیر مادر بهترین غذا برای نوزادان است زیرا به راحتی هضم می شود و مطابق با نیازهای تغذیه ای آنها تولید شده است. همچنین شیر مادر از مقدار فراوانی چربی های سالم، کربوهیدرات های پیچیده، پروتئین ها، الیگوساکاریدها، ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل می شود که برای رشد مناسب نوزاد در این دوران کاملا ضروری است.

شیر مادر در سه تا چهار روز اول پس از تولد آغوز نامیده می شود. آغوز یک شیر زردرنگ غلیظ و غنی از مواد مغذی است. همچنین آغوز از مقدار زیادی اجزای ایمنی‌شناختی مانند لاکتوفرین، آنتی‌بادی‌ها و لکوسیت‌ها تشکیل می شود که به کاهش خطر ابتلا نوزاد به بیماری های مختلف کمک می کند.

مطلب پیشنهادی : درمان های گلودرد در بارداری

علاوه بر این، آغوز، مایع زرد رنگی که توسط سینه ها در چند روز اول پس از تولد تولید می شود، حاوی آنتی بادی هایی است که سیستم ایمنی نوزاد تازه متولد شده را تقویت می کند. تقویت سیستم ایمنی باعث محافظت نوزاد از ابتلا به بیماری های مختلف می شود. همچنین تغذیه با شیر مادر از رشد و عملکرد سیستم گوارشی نوزاد حمایت می کند. به همین علت به تمامی مادران شیرده توصیه می شود که نوزادان خود را حداقل تا ۶ ماه اول پس از تولد به طور انحصاری با شیر خود تغذیه کنند.

شیر مادر علاوه بر فوائد سلامتی بسیار، فواید روانی متعددی نیز دارد زیرا به پیوند عمیق تر مادر و نوزاد کمک می کند. علاوه بر آن هورمون اکسی توسین که در دوران شیردهی ترشح می شود به طور طبیعی به مادر و نوزاد احساس آرامش می بخشد.

مقدار میانگین چربی و کالری شیر مادر

همانطور که قبلا گفته شد، محتوای چربی شیر مادر در طول روز متفاوت است زیرا بستگی به میزان پر یا خالی بودن سینه مادر دارد. هر چه سینه مادر پرتر باشد میزان چربی آن کم تر است

به طور کلی تغییرات محتوای چربی در شیر مادر جای نگرانی ندارد. بهترین کار این است که الگوی شیردهی و زمان سیر شدن نوزاد خود را با دقت یادداشت کنید تا متوجه شوید که آیا نوزاد شما به خوبی تغذیه می شود یا خیر. داشتن دفترچه ای در مورد الگوهای تغذیه نوزاد و زمان خالی شدن سینه ها می تواند به شما در درک بهتر محتوای چربی شیر به شما کمک کند.

ترکیب شیر مادر با هر بار تغذیه دستخوش تغییرات ظریفی می شود تا نیازهای رشدی نوزاد را برآورده کند. با این حال، به طور متوسط، محدوده کالری و محتوای چربی به شرح زیر است. همچنین برای درک بهتر مطالب موجود در جدول یادآوری می شود که هر دسی لیتر برابر با ۱۰۰ میلی لیتر است.

بررسی ترکیبات شیر مادر | متخصص زنان اصفهان

انواع چربی موجود در شیر مادر

محتوای چربی موجود در شیر مادر را می توان به صورت زیر طبقه بندی کرد:

  • چربی های اشباع شده
  • اسیدهای چرب امگا ۳
  • چربی های تک زنجیره ای غیر اشباع
  • چربی های چند زنجیره ای غیر اشباع

معمولا برای بسیاری از مادران جای سوال است که چرا میزان چربی شیر مادر در طول روز تغییر می کند. برخی از مهمترین عواملی که می توانند بر میزان چربی شیر مادر تأثیر بگذارند عبارتند از:

تغذیه مادر

یکی از باورهای رایج نادرست این است که هر چه مادر چربی بیشتری بخورد شیر چرب تری خواهد داشت. اما واقعیت این است که افزودن چربی های بیشتر به رژیم غذایی، محتوای چربی شیر مادر را تغییر نمی دهد. در واقع این تصور غلط هیچ مبنای علمی ندارد.

مقدار شیر در سینه ها

سینه خالی از یک سینه پر مقدار چربی بیشتری دارد. علت این امر آن است که وقتی شیردهی را شروع می‌کنید، شیر پیشین اولین شیری است که از سینه تخلیه می‌شود و سرشار از پروتئین، آب و غیره است، اما چربی کمتری دارد. با این حال، شیری که بعدا می آید، از نظر چربی بسیار غنی تر است. با این اوصاف، میزان چربی شیر مادر در طول هر بار تغذیه یکسان نخواهد بود و در پایان شیردهی مقدار آن متفاوت خواهد بود.

تعداد دفعات شیردهی

محتوای چربی موجود در شیر مادر متناسب با تعداد دفعاتی است که نوزاد خود را شیردهی می کنید. اگر تعداد دفعات شیردهی به نوزاد بیشتر باشد احتمال اینکه نوزاد شما چربی بیشتری را دریافت کند، زیادتر است. اما اگر تعداد دفعات شیردهی کم باشد نوزاد چربی کمتری دریافت خواهد کرد. علت این امر آن است که وقتی تعداد دفعات شیردهی کمتر باشد، طبیعتا نوزاد هر بار در طول تغذیه شیر بیشتری را می مکد. در نتیجه بیشترین شیری که نوزاد دریافت می کند شیر پسین است که مقدار چرب کمتری دارد.

| دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

موقعیت ها و تکنیک های تغذیه نوزاد

موقعیت ها و تکنیک های تغذیه نوزاد نیز در اینجا نقش مهمی ایفا می کنند. نوع در آغوش گرفتن نوزاد در حین شیردهی، موقعیت تغذیه و برقراری یک پیوند عاطفی موفق با کودک می تواند به او کمک کند تا به طور مکرر و طولانی تری شیر بخورد. بنابراین نوزاد می تواند سینه مادر را عمیق تر بمکد. مکیدن بیشتر و عمیق تر شیر باعث می شود تا نوزاد بتواند میزان شیر مناسب برای سلامتی اش را دریافت کند. مکیدن عمیق سینه نشان می دهد که نوزاد در طول تغذیه گرسنه نمانده و به طور موثری شیر می نوشد.

زمان تغذیه

شیر مادر در طول عصر و شب معمولاً محتوای چربی بیشتری دارد. این امر به دلیل تجمع تدریجی چربی شیر در طول روز رخ می دهد. نوزادانی که از روی عادت بیشتر اوقات روز را چرت می زنند و در طول روز شیر کمتری می خورند، در هنگام عصر و موقع گرسنگی شیر مادر با محتوای چربی بیشتری را دریافت می کنند.

میزان چربی موجود در شیر مادر در طول روز متفاوت است. برخی از مادران صبح‌ها سینه‌های پرتری دارند، در حالی که برخی دیگر از مادران در هنگام عصر بهتر می توانند شیردهی کنند. این مساله در مورد هر مادری متفاوت است و هر کس تجربه شخصی خود را در این مورد دارد. بنابراین می توانید بهترین زمان برای شیر دادن به نوزاد خود را تعیین کنید.


مطالعه بیشتر:

ارتباط ضخامت اندومتر در بارداری

اهمیت اسیدهای چرب امگا 3 در بارداری

نکات مراقبتی در بارداری عقب افتاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *