ضرورت رعایت بهداشت واژن در زمان پریود

ضرورت رعایت بهداشت واژن در زمان پریود

بررسی ضرورت رعایت بهداشت واژن در زمان پریود

رعایت بهداشت تناسلی در هر زمان از ماه ضروری است، اما چرا بهداشت قاعدگی تا این اندازه مهم است؟. در مطلب امروز از سایت دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان اصفهان ضرورت رعایت بهداشت واژن در زمان پریود را مورد بررسی قرار می دهیم.

بهداشت خوب قاعدگی به محافظت از سلامت اندام تناسلی زنان در برابر عفونت‌های باکتریایی، تحریکات پوستی و سایر مسائل بهداشتی کمک می‌کند. این امر می‌تواند به حفظ اعتماد و عزت نفس کمک کند و اطمینان حاصل کند که در هنگام قاعدگی هیچ آلودگی وارد واژن (مهبل) خود نمی‌شود. در این راستا می‌بایست نوار بهداشتی خود را مرتباً تعویض کنید، بدین ترتیب که همیشه دست‌های خود را بشویید و بسته به نوع محصول و شدت جریان خون هر 2-4 یا 4-6 ساعت یک‌بار پد بهداشتی خود را عوض کنید. تغییر منظم آن از رشد باکتری‌ها در خون جلوگیری می‌کند که در غیر این صورت می‌تواند بوی بدی ایجاد کند و شما را مستعد ابتلا به عفونت کند.

ناحیه لابیا واژن را تمیز نگه دارید

شما ممکن است این را ندانید، اما زنان به دلیل تغییر سطح PH در دوره قاعدگی کمی بیشتر مستعد ابتلا به عفونت باکتریایی هستند. پزشکان توصیه می‌کنند که اندام تناسلی خود را دو بار در روز بشویید حتی زمانی که پریود نیستید.

از شستشوی صحیح مطمئن شوید

از استفاده از صابون‌های بسیار معطر خودداری کنید،چرا که این صابون‌ها مطمئناً پر از مواد شیمیایی هستند که می‌توانند فلور طبیعی واژن را مختل کنند. بهتر است از آب گرم استفاده کنید، اما اگر احساس می کنید باید از صابون استفاده کنید، مطمئن شوید که فرمول ملایم و طبیعی دارد که برای پوست ناحیه حساس بدن‌تان ملایم است. واژن خود تمیز شونده است، بنابراین داخل واژن را با دوش واژینال شستشو ندهید، سعی کنید به آرامی فرج و نواحی اطراف آن را تمیز کنید تا بدن‌تان به طرز معجزه آسای طبق شرایط طبیعی خودش را پاک کند.

تشخیص و درمان قاعدگی دیررس | متخصص زنان اصفهان

دستمال مرطوب را برای تمیز نگه‌داشتن بدن‌تان در طول روز به همراه داشته باشد.

قاعدگی می‌تواند باعث شود احساس کنید که باید مرتباً ناحیه خونریزی را تمیز کنید، به خصوص اگر میزان خونریزی‌تان زیاد و سنگین باشد. کسانی که از پد استفاده می‌کنند بیشتر مستعد خشک شدن خون قاعدگی در اطراف فرج هستند. برای کمک به شاداب شدن در طول روز و حین حرکت از آن‌ها استفاده کنید.

| دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید | 

تعریق دستگاه تناسلی زنان در دوران پریودی

در طول دوره قاعدگی، دمای بدن شما گرم‌تر است، که به معنای تعریق بیشتر است. اگر نگران بو هستید یا به تازگی از یک جلسه باشگاه برگشته اید، بهتر است چند دستمال مرطوب برای شادابی سریع همراه خود داشته باشید.

در این مقاله سعی کردیم به تمام سوالات احتمالی شما پاسخ دهیم. در صورتی که همچنان در این خصوص سوالاتی برایتان مطرح است می‌توانید آن ها را در بخش دیدگاه مقاله با ما در میان بگذارید تا اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهیم. با سپاس از شما

دکتر فرشته دانشمند در کلینیک 24متخصص زنان اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

رعایت بهداشت واژن

بررسی آناتومی تخمدان

آشنایی با بیماری‌های لوله فالوپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *