چگونگی افزایش احتمال بارداری بعد از سزارین

چگونگی افزایش احتمال بارداری بعد از سزارین

چگونگی افزایش احتمال بارداری بعد از سزارین

اگر به دنبال روشی طبیعی برای باردار شدن هستید، برای افزایش شانس احتمال بارداری بعد از سزارین به نکته‌هایی که در ادامه آمده است، توجه کنید:

مصرف مکمل و ویتامین‌ها:

باید میزان ویتامین‌ها را در رژیم غذایی خود افزایش دهید، زیرا مقدار زیادی از ویتامین‌های بدن خود را به دلیل زایمان از دست داده‌اید و برای بارداری مجدد و داشتن بدنی سالم و قوی، باید دریافت ویتامین‌ها را از مواد غذایی افزایش دهید. برخی از ویتامین‌ها و مکمل‌هایی که باید در برنامۀ غذایی خود بگنجانید شامل مکمل‌های دورۀ بارداری و فولیک اسید است. پزشک در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد.

آگاهی از چرخۀ تخمک‌گذاری:

پس از بارداری، بدن برای برگشت به چرخۀ طبیعی نیاز به زمان دارد، زیرا بارداری بسیاری از هورمون‌های بدن را تغییر می‌دهد. برای زودتر باردار شدن باید چرخۀ تخمک‌گذاری خود را به دقت کنترل کنید. اگر از زمان تخمک‌گذاری خود آگاه باشید، بهتر می‌توانید برای اقدام به بارداری برنامه‌ریزی کنید و شانس باردار شدن شما نیز افزایش می‌یابد.

حفظ سبک زندگی سالم:

داشتن سبک زندگی سالم، بدن را برای بارداری مجدد پس از سزارین آماده می‌کند. برای رسیدن به سبک زندگی سالم باید از استرس بالا پرهیز کنید، همیشه رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید و از کشیدن سیگار خودداری کنید. برخورداری از آرامش خاطر، بهترین حالت ممکن برای آمادگی بارداری است.

متخصص زنان اصفهان | چگونگی افزایش احتمال بارداری بعد از سزارین

زایمان طبیعی بعد از سزارین

برخی از زنانی که اولین فرزند خود را از طریق سزارین به دنیا آورده‌اند، مشتاق هستند تا کودک بعدی خود را به صورت طبیعی زایمان کنند. تا چندی پیش، پزشکان این زنان را به سزارین تشویق می‌کردند، زیرا تصور بر این بود که سزارین روش مطمئن‌تری برای آنهاست ولی به تازگی این روند تغییر کرده است و در حال حاضر بسیاری از زنانی که پیش از این سزارین داشته‌اند، تشویق به زایمان طبیعی می‌شوند که عموماً خطر پایینی دارد. جدا از مسائل ایمنی، بدن در زمان زایمان طبیعی سریع‌تر بهبود می‌یابد. برای انجام زایمان طبیعی پس از سزارین، عوامل زیر در نظر گرفته می‌شود:

  • دلیل انجام زایمان به روش سزارین در بارداری قبلی
  • نوع برش روی رحم در سزارین قبلی
  • سابقۀ پزشکی بیمار

دکتر فرشته دانشمند

متخصص زنان اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام خانم دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان و زایمان اصفهان کلیک کنید.


بیشتر بخوانید:

تغذیه مناسب پیش از بارداری

خوابیدن در بارداری

آی یو دی چیست

واکسن گارداسیل و مزایای آن

کم خونی در بارداری

علائم کم خونی در بارداری و عوارض آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *